Kryptomeny ako meny, ktoré vznikli zo vzduchu

Kryptomena je digitálna mena, ktorá nemá fyzický výraz. Jednotkou tejto meny je „minca“, ktorá v angličtine znamená „coin“. V tomto prípade je minca chránená pred falšovaním, pretože minca je šifrovaná informácia, ktorú nemožno kopírovať. Použitie kryptografie viedlo k použitiu predpony „crypto“ v mene konkrétnej kryptovej meny. Môžeme povedať, že šifrovaná mena je digitálna (virtuálna) mena, ktorú používajú účastníci obratu na účely platieb na internete. Zvláštnosťou peňažnej jednotky je jej ochrana proti falšovaniu, pretože šifruje údaje, ktoré sa nedajú duplikovať.

bitcon

Rozdiel medzi kryptovou menou a bežnými peniazmi v elektronickej podobe
Hlavný rozdiel medzi elektronickou kryptografickou menou a bežnými peniazmi v elektronickej podobe je nasledovný:

·         Aby sa bežné peniaze objavili na účte v elektronickej podobe, musia byť najprv fyzicky pripísané na účet, napríklad prostredníctvom banky alebo platobného terminálu. To znamená, že v prípade bežnej meny je elektronická forma jednou z foriem fyzickej inkarnácie.
·         Mena Crypto sa vydáva priamo na internete a nie je v žiadnom prípade spojená s žiadnou bežnou menou alebo systémom štátnej meny. Môžeme teda povedať, že „krypto-mena je druh elektronických peňazí.

Výhody kryptovej meny
Výhody kryptovej meny zahŕňajú nasledujúce pozitívne body:
·         Dostupnosť kryptovej meny – elektronické peniaze kedykoľvek.
·         Súčasne nie je možné účet zmraziť alebo odobrať kryptografickú menu.
·         Kedykoľvek môžete overiť spoľahlivosť vykonaných operácií.
·         Otvorenosť kódu. Kvôli tejto funkcii môže ktokoľvek získať virtuálne mince.
·         Anonymita. Na rozdiel od klasických elektronických peňazí, ktorých transakcie sú ľahko sledovateľné, nebudú možné získať informácie o majiteľovi krypto-menovej peňaženky. K dispozícii je iba číslo peňaženky a obmedzené údaje o výške sumy na účte.

měna

·         Spoľahlivosť. Ak chcete prasknúť, falšovať alebo vykonávať iné podobné manipulácie s virtuálnou menou nebude to fungovať – ​​je spoľahlivo chránené.
·         Spravidla sa kryptomena vydáva v obmedzenom množstve, čo priťahuje zvýšenú pozornosť od investorov a vylučuje inflačné riziká spôsobené nadmernou činnosťou emitenta. Preto nie je kryptomena vystavená inflácii a je neodmysliteľne deflačnou menou.
·         Neexistuje poplatok za prevod finančných prostriedkov medzi krajinami.