Služba, ktorú väčšina z nás rada uvíta

Pri nedávnych prieskumoch, ktoré vykonávali mobilní operátori, dospeli k výsledku, kedy otázka znela: “ Aké sú Vaše požiadavky, týkajúce sa mobilných služieb?“ časté odpovede mali formu: „Potrebujem, aby moja batéria mala dlhšiu výdrž.“ Práve podľa týchto odpovedí sa odvíjajú nové služby. A práve o tejto službe bude reč.

obrazovka

Qualcomm Quick Charge 4.0
Jedná sa o technológiu, ktorá podstatnou mierou zvyšuje rýchlosť nabíjania nášho mobilného zariadenia. Ako názov napovedá, jedná sa už o štvrtú generáciu tohto užitočného vylepšováku. A naozaj je to vidieť, i cítiť. Ak si porovnáme výkon a rýchlosť, presvedčíme sa o pravde, že každou generáciou, od verzie 1.0 až po 4.0 je výkon a rýchlosť vždy o podstatný a cítiteľný stupeň vyššie. Takýmto tempom bude nabíjanie mobilného zariadenia o chvíľu otázka pár minút. Vlastne, v podstate, už to otázka pár minút je i dnes. V porovnaní s dobou klasických mobilných telefónov a ich nabíjačkami, kedy nabíjanie trvalo hodinu, niekedy dve, je technológia a zároveň služba Quick Charge podstatný skok vpred. Pri verzii 4.0 a následujúcich verziách sa v skutočnosti máme na čo tešiť.

V dnešnom svete a jeho zbesilom tempe je samozrejmosťou každodenné kontaktovanie a vybavovanie pomocou mobilu, kedy sa na ňom využívajú už i sociálne siete. Preto by bol častokrát podstatný problém, keby sa nám mobil vybil a tým pádom by sme ostali nedostupnými. Preto je táto služba podstatná a snaží sa pri každej svojej novej verzii napredovať a zvyšovať svoju rýchlosť.
• Ak som spomínal otázku pár minút, mal som pravdu. Verzia 4.0 pri testoch potvrdila, že pri nabíjaní po dobu 5 minút sa batéria nabila a následne vydržala 5 hodín!

telefon

Musím však so sklamaním skonštatovať, že táto služba nebude kompatibilná s každým zariadením. Váš mobil musí disponovať procesorom Snapdragon 835. Pokiaľ vlastníte najnovší typ mobilu a hlavne Smasung Galaxy S8, táto služba je určená pre Vás.