Aké nebezpečenstvo prináša zoznamovanie sa online?

Začal prvý týždeň na vysokej škole. Rozprávame si s babami svoje zážitky z výletov z leta a novinky. Zrazu sa jedna spolužiačka prizná, že má nového frajera. Hneď ju zasypeme otázkami, kde ste sa spoznali, koľko ste spolu…
„Spoznali sme sa cez Badoo,“ povie spolužiačka. Rozmýšľam, že ani neviem čo je to. Ďalšia spolužiačka už má úsmev na tvári a hovorí, že aj ona sa spoznali so svojím frajerom na tom Badoo. A ja som sa dozvedela, že je to nejaký typ zoznamky na internete.

internet

Sú nejaké riziká zoznamovania sa na internete?

· Nikdy neviete kto sedí na druhej strane za počítačom.
Zoznámite sa, viete o sebe už dosť, začnete rozoberať aj osobné informácie. Tu by sa vám mala rozblikať kontrolka POZOR. Svoje osobné údaje a informácie by ste nemali prezrádzať len tak hocikomu, aj napriek tomu, že si výborne rozumiete. Neviete, či za počítačom na druhej nesedí nejaký zlodej, úchyl alebo nebodaj vrah.

pár

· Osobné stretnutie len na verejných priestranstvách
Keď si už píšete nejaký čas, dohodnete si rande. Vždy si dobre rozmyslite, na akom mieste sa stretnete. Najlepšie spravíte, ak si prvé stretnutie dohodnete na verejnom priestranstve alebo v nákupnom centre, kde je viac ľudí. Aj tak by som vám odporúčala dohodnúť sa s kamarátkou, ktorá by v prípade núdze zasiahla a vzala vás od vášho „budúceho nastávajúceho“.

· Stále sa majte na pozore!
Možno si poviete, že budete iba príliš upodozrievaví, ale obozretnosti nikdy nie je dosť. Aj keď sa už celkom dobre poznáte a máte za sebou niekoľko stretnutí, stále nemôžte svojmu milému plne dôverovať. Je to pre vás cudzí človek. Odporúčam zistiť si o ňom, čo najviac dostupných informácii. Pýtať sa na jeho rodinu, priateľov, prácu. A najlepšie bude, ak vás s niekým z priateľov zoznámi.

láska

· Riziko nezrušenia si profilu aj vo vzťahu
Väčšina príbehov tých, čo sa zoznámili práve na zoznamke končí tým, že jeden z frajerov si svoj profil nevymaže a stále vyhľadáva nové kontakty. Mne osobne by to veľmi vadilo a verím, že aj vám, keby si váš priateľ čo i len píše s nejakou inou ženou. A to ani nehovorím o stretnutiach…