Problémy s pomalým odtekaním vody a upchatým potrubím

Keď sa upchá vodovodné potrubie, je potrebné prečistiť ho a nijak zvlášť s tým nečakať. Čím skôr ho prečistíme, tým lepšie. S tým si ale pochopiteľne nemusí dať vedieť rady každý. Nie každý s tým máme skúsenosti, nie každý sme manuálne zručný a možno nám chýba to správne náradie. V niektorých prípadoch by sme mohli spôsobiť ešte väčšiu škodu.

Ale zas keď budeme len tak nečinne čakať, opäť to smeruje k havarijnému stavu, odpadová voda sa bude hromadiť a môže sa vyliať. A samotný zápach, ale aj pomalé splachovanie a odtekanie vody nás brzdí v našej bežnej prevádzke, výrazne to obmedzuje naše fungovanie v domácnosti ako aj našu hygienu.

vodovod, kvapka

Taká dobrá pomoc pre bežného laika môže byť použitie chemických čistiacich prostriedkov, ktoré sa dajú použiť aj na prečistenie odtokov. Zabúdať by sa nemalo ani na ten „zvon“ z drogérie, ktorý si s upchatým odtokom takisto v nejednom prípade poradí. Niekedy to chce ale efektívnejší zásah. A vtedy môžete využiť profesionálny servis, veď krtkovanie cena je dostupná aj pre bežných ľudí a ide o pobočky či firmy, ktoré majú sídlo v mnohých slovenských mestách a okresoch.

  • Firmu AB-Krtkovanie môžete osloviť kedykoľvek, jej servis je dostupný nonstop a majú pobočku pravdepodobne aj vo vašom regióne.

kuchynský drez

Prečo ale problémy s upchatím potrubia vlastne vznikajú?

V potrubí sa začnú hromadiť usadeniny, ktoré tu vznikli preto, že sme sem splachovali veci, ktoré sem skrátka nepatria. Tuhý odpad. Zvyšky mydla, dezinfekčných prostriedkov, chumáče vlasov, ale napríklad aj tabletky.

Najčastejšími príčinami sú ale tiež vylievané mastnoty do drezu, oleje a zostatky z jedál.

Sú to práve tieto faktory, ktoré sa buď okamžite alebo pokojne aj po nejakom čase preukážu vznikom usadenín a následne pomalým odtekaním a problémom so splachovaním odpadovej vody. A vtedy je už potrebný rýchly zásah.