Pracovníci spoločnosti McDonald štrajkujú nad politikou sexuálneho obťažovania

Ženy uviedli, že boli ignorované po tom, ako ohlásili prípady, vrátane nepríjemných prejavov, nepríjemnej expozície a nepríjemných komentárov.
McDonald\’s povedal, že v reštauráciách nie je „žiadne miesto pre obťažovanie“.
Štrajk bol plánovaný na jednu hodinu v čase obeda a zameral sa na viaceré reštaurácie v mestách vrátane Chicaga, Los Angeles a Miami.
Stovky pokladníkov a kuchárov odišli, protestujú organizátori. K nim pribudli aj ďalší pracovníci aktivistov.

burger

McDonald\’s má celopodnikovú politiku sexuálneho obťažovania, ale demonštranti, ktorí sú podporovaní fondom Times Up Legal Defence, chcú vidieť zlepšenie.
Hovorí sa, že postupy na riešenie sťažností na obťažovanie sú nedostatočné a že všetci pracovníci by sa mali podrobiť školeniu proti obťažovaniu.

Sťažnosti boli ignorované
Od roku 2016 sa viac ako dve desiatky pracovníkov spoločnosti McDonald podali s americkou Národnou radou pre pracovné vzťahy sťažností, pričom tvrdili, že ich správy o obťažovaní boli ignorované, posmievané alebo sa stretli s odplatami.
Sťažnosti označili obaja franchisantov spoločnosti McDonald\’s a spoločnosť samotnú. Avšak firma považuje svojich franchisantov za nezávislých podnikateľov.
V jednom príklade Breauna Morrowová, 15-ročná pokladnica v St. Louis, uviedla, že spolupracovník „opakovane obťažoval“ pomocou „grafického, sexuálneho jazyka“.

Avšak, keď oznámila incident, jej „nadriadení neurobili nič“.
V ďalšej udalosti zamestnankyňa uviedla, že oznámila, že ju obťažuje spolupracovník na výstave v New Orleans.
Namiesto toho, aby jej podnikli kroky, jej manažéri vysmievali ženu a povedali: „Pravdepodobne dala pracovníkom sexuálne odvolanie“.

logo

„Politiky na mieste“
Hovorkyňa McDonald\’s Andrea Abateová uviedla: „Máme politiky, postupy a školenia, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby zabránili sexuálnemu obťažovaniu v našej spoločnosti a vo firemných reštauráciách a veríme, že naši franšízanti zdieľajú tento záväzok.“
McDonald\’s aj naďalej čelí tlaku od odborových zväzov na mzdy, ktoré platí zamestnancom.
Boj za 15 dolárov, národné hnutie, ktoré sa snaží zvýšiť minimálnu mzdu, tlačí reťaz, aby zvýšilo mzdy a zlepšilo pracovné podmienky. Kampaň tiež pomohla zorganizovať utorok protest.