Páči sa mi iný – je to nevera?

V dnešnom svete plnom klamstiev a zrád už takmer ani nevieme rozlíšiť, čo je zlé a čo to dobré. Skoro už aj zabúdame na to, čo je správne a čo práve naopak vôbec nie. V tomto článku by sme sa dnes ale mali zaoberať niečím, čo určite stretlo už každú z nás. Poznáte to – nachádzate sa vo vzťahu, máte po svojom boku partnera, po akom ste túžili celý svoj život a všetko sa vám zdá ideálne. Pripadá vám to, akoby ste boli súčasťou rozprávky, pretože prežívate niečo tak krásne. A zrazu – bum – príde ON. Neviete, čo sa to s vami deje, ale keď HO zbadáte, podlomia sa vám kolená a potia sa vám ruky. Čo sa to vlastne deje?!

přátelství.jpg

Nerozumiete svojim myšlienkam, svojmu telu a správaniu, tomu, čo teraz predvádzate. Premknú vás výčitky svedomia, pretože viete, že doma máte presne to, po čom ste celý svoj život túžili a aj napriek tomu ste stretli niekoho, z koho ste doslova vyvedená z miery. Je to nevera? Môžeme to pokladať za zradu, ak sa nám zrazu zapáči niekto iný? Podľa môjho názoru vôbec nie. Môžu to byť iba väčšie sympatie, ktoré pocítite ku človeku opačného pohlavia. Je vám s ním dobre, ale pokiaľ s ním nič nemienite mať a ste spokojné s tým, čo máte, nejde o neveru. Chvíľku sa vám môže zdať, že nič, čo sa aktuálne deje okolo vás, nie je správne a môžete sa cítiť previnilo. Avšak, nevera znamená iba to, ak sa rozhodnete spoločne prežiť intímne chvíle s niekým iným než s vašim dlhodobým partnerom. Nevyčítajte si, ak sa vám zapáči niekto iný.

zamilovaný pár.jpg

Predsa len, neplánujete s ním prežiť zvyšok svojho života len preto, že sa na vás milo usmial alebo vám pomohol s taškami, či podržal vám dvere, keď ste vstupovali do budovy. Necíťte sa nepríjemne len preto, že je vám niekto sympatický a cítite sa s tým človekom príjemne. Môže z toho predsa vzniknúť jedno krásne a dlhotrvajúce priateľstvo. Nebojte sa a skúste bez strachu pustiť do svojho života aj ľudí opačného pohlavia. Veď predsa každodenne sa stretávame s novými ľuďmi, stále prichádzajú a odchádzajú a bez priateľstva je život prázdny.