Napájacie stanice pre elektromobily nám pomôže nájsť aplikácia od Google Mapy

Jednou z aplikácií, ktorá má za úlohu uľahčiť nám orientáciu v mapách a pomôcť rýchlejšie nájsť to, čo práve potrebujeme, či už pri samotnom cestovaní alebo plánovaní trasy. Hovoríme o vyhľadávači Google Mapy, ktorý zobrazuje všetky dôležité údaje, a ktorý patrí k poprednej reklamnej platforme.

mapa

Široká ponuka

Google predstavil svoju najnovšiu aktualizáciu, ktorú pridal k svojim Mapám. Ide o funkciu, ktorá vyhľadáva stanice pre nabíjanie elektromotorov. Okrem nájdenia stanice zobrazí aj informácie o aktuálnej dostupnosti jednotlivých portov, ale to nie je všetko, dokonca uvedie aj rýchlosť napájania a nabíjania celej stanice. Novinka ako súčasť aplikácie ponúka tiež užívateľské hodnotenia a recenzie. Tieto najnovšie prídavky sú nadviazaním nedávneho rozšírenia možností tejto aplikácie o „prehrávač hudby“ a „živú polohu spojov“. Ďalšia z aplikácií, ktorú pridali len prednedávnom, zasa umožňuje „spoločné plánovanie aktivít“ a zároveň možnosť hlasovať o miestach, ktoré chcete s priateľmi navštíviť. Pre vyhľadanie stanice stačia jednoduché kroky, do vyhľadávacieho poľa tejto aplikácie treba napísať výraz  „EV charging station“ alebo len skrátenú verziu  „EV charging“a už je to na Mapách Google, ktoré vám následne ponúknu tie, ktoré sa nachádzajú najbližšie.

elektro auto

Značky známe na celom svete

 Mapy celosvetovo ponúkajú zoznam staníc na napájanie značiek Chargepoint a Tesla, používatelia vo Veľkej Británii majú k dispozícii navyše informácie aj o staniciach Pod Point a Chargemaster, pre požívateľov v Spojených štátoch to sú EVgo, Blink a SemaConnect. Samostatou kapitolou sú používatelia na Novom Zélande a v Austrálii, pre šoférov elektromobilov sú tam k dispozícii informácie o staniciach Chargefox. Niektoré značky staníc sú však dostupné na celom svete, a preto táto novinka je funkčná aj na Slovensku, dostupná je pre mobilné verzie aplikácie MAPY na Androide a iOS.

Google patrí medzi špičku vo vyhľadávaní, je tiež významnou reklamnou platformou. O jeho reklame na internete sa môžete dozvedieť viac na prednáške, ktorú organizuje spoločnosť už 27.novembra v Bratislave.