Množiarne psov

Psy sú nádherné stvorenia. Najlepší priatelia ľudí. Raz som počula taký príbeh alebo skôr vtip, že skúste zavrieť psa so ženou do kufra a skúste hádať, kto sa viac poteší, keď otvoríte kufor. No asi každý si vieme predstaviť, že žena by vám vynadala za to, že ste ju tam zavreli, ale za to havko by sa potešil, vrtel by chvostom a olizol by vás. Tieto nemé stvorenia rozdávajú lásku aj bez toho, aby ju dostávali od vás.

psy

No mnohí ľudia tieto stvorenia vnímajú len ako veci, ktoré sa dajú využiť na získavanie kapitálu. Po použití vyhodiť. A tak sa to deje aj v mnohých množiarňach na Slovensku alebo inde vo svete. Podľa mňa je to celosvetový problém, ktorý by bolo dobré, keby sa vyriešil raz a navždy. Psy nie sú len veci, ale sú to oddané živé tvory, ktoré vám len tak bez dôvodu neublížia nikdy v živote. Našťastie má vstúpiť do platnosti zákon, ktorý hovorí o tom, že zvieratá nie sú veci, ale živé tvory. Pretože týranie zvierat je dosť veľký problém. Veľmi sa tomu teším, pretože to už bolo treba dávno uzákoniť. Ale nikdy nie je neskoro, tak aspoň že tak.

štěňata

V množiarňach chovajú suky, ktorá sa kotia minimálne dva krát do roka. Chovajú ich v klietkach v nehostinných podmienkach, ktoré by si nezaslúžilo žiadne živé stvorenie. Samozrejme, o prechádzke nemôže byť ani reč a v množiarňach sa často nachádzajú desiatky takýchto psov. Keď je takáto fenka vo veľmi zlom stave a nie je schopná sa ďalej rozmnožovať, vyhodia ju. Kamarát to videl na vlastné oči, tak viem, že to naozaj takto funguje. V tom lepšom prípade ju zanesú do útulku. V tom horšom ju vyhodia rovno na ulicu. Takže v tri štvrtine prípadov aj tak psík skončí v útulku. Útulky sú preplnené a praskajú vo švíkoch. Tie sú často odkázané na finančné výpomoci, ktoré im poskytnú ľudia. Dobrosrdeční ľudia. Milostiví ľudia. Najlepší ľudia.