Kokosový olej na krásu a pokožku


Prírodný hydratačný krém–  používanie kokosového oleja pre zdravie pokožky funguje dobre ako zvlhčovač tváre. Absorbuje sa rýchlo a je nemastný. Pri izbovej teplote je kokos pevný, ale rýchlo sa roztopí, keď príde do styku s rukami. Pred spaním si umyte tvár a vysušte. Zahrejte si kokos veľkosti hrášku v rukách a rozotrite kruhovým pohybom do tváre. Nechajte tak po dobu 5 minút a potom utrite to, čo je stále na povrchu, aby ste dosiahli najlepšie zvlhčujúci účinok.

kosmetika

Redukčný prostriedok proti vráskam– pre oblasť, ktorá vyvoláva obavy okolo očí, pretrite okolo očí a pod očami, aby ste pomohli predchádzať starnutiu (vrátane odstránenia tých tmavých kruhov). Olej nechajte cez noc nasiaknuť a prebuďte sa svieži. Kombinujte s kadidlovým olejom a získajte ďalšie výhody proti starnutiu.

Prírodný prostriedok na odstraňovanie make-upu– Len malá kvapka z kokosového oleja rýchlo zvlhčí očný make-up, čo uľahčuje jeho odstránenie. Kokosový olej jemne rozotrite na horné viečka a spodné viečka krúživým pohybom. Vyčistite teplou handričkou. Prínosom nad komerčným odstraňovaním očných make-upov je to, že kokosový olej nebude bodať ani dráždiť oči a ako bonus prispeje k hydratácii okolo očí.

kokosový ořech

Domáca zubná pasta  –  Zmiešajte rovnaké časti kokosového oleja s práškom na pečenie a potom pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z mäty pre domácu zubnú pastu.

půlka kokosu

Balzam na pery– Suché popraskané pery sa môžu ukázať počas každej sezóny. Komerčné balzamy na pery sú plné nezdravých (a potenciálne toxických) zložiek, ktoré sú obzvlášť nebezpečné, pretože ich dávame na pery. Liečivé vlastnosti kokosového oleja pomáhajú vyživovať pery, poskytujú veľa ochrany pred slnkom a čo je najdôležitejšie, je ju bezpečné konzumovať. Zmiešajte 2 polievkové lyžice kokosového oleja s 2 lyžicami včelieho vosku a 1 lyžicu bambuckého masla v nelepivej panvici. Pomaly to zahrejte, až kým sa to neroztopí. Na naplnenie nádob na balzam na pery použite malý lievik. Nechajte to odležať na 6 hodín.