Ekonomika a excel

Určite každý z vás pozná balík Microsoftu. Ak máte operačný systém Windows je možné, že ho používate. Ak nemáte oficiálny Microsoft je možné stiahnuť si z internetu Open office, ktorý je veľmi (až nápadne) podobný na balík Microsoftu. Open office je zadarmo, ale myslím, že nemá úplne všetky funkcie ako klasický office. Veď v niečom sa predsa len musí odlišovať, keď je zadarmo.

úspěch

1.       Ekonomika a excel majú spoločné už len to, že obidve tieto slová začínajú na e. To však nie je jediná spoločná vlastnosť.
2.       Ak ste študovali aspoň trochu ekonomiku určite ste sa aj stretli s rôznymi výpočtami, ktoré sa vykonávajú. Či už je to výpočet výsledku hospodárenia alebo výpočet dani z pridanej hodnoty. To znamená, že aj v ekonomike a aj v exceli sa počíta.

excel

3.       Pri počítaní to nekončí alebo skôr pri počítaní to ešte len začína. V exceli existujú rôzne vzorce a ekonomika tiež používa na výpočet svojich ukazovateľov rôzne vzorce. Nejedná sa však o tie isté vzorce, ale v exceli nájdete medzi ponukou vzorcov aj finančné vzorce. Tie vám môže veľakrát uľahčiť ručný výpočet.
4.       Tak ako už isto tušíte, ekonomika a excel sú si podobné. A doslova by som povedala, že sa v niektorých svojich častiach aj dopĺňajú. Excel niečo vypočíta a ekonomika to interpretuje. Pretože výsledok bez interpretácie nám veľa toho nepovie. Napríklad, že vyšlo mi to 4. Ale nevieme, či nám vyšlo, že máme 4 hrušky alebo 4 jablká. No keď to ekonomika interpretuje zistíme, že máme 4 jablká v sklade. Už s touto informáciou vieme narábať a pomôže nám. Samotný výpočet by nám veľmi nepomohol.

statistika

Excel je preto veľmi užitočný pomocník, nielen v ekonomickej oblasti. Dá sa využiť veľmi dobre skoro v každej oblasti života, preto sa ľudia na úradoch práce rozhodnú práve pre kurz excelu. Samozrejme, excel sa dá naučiť aj doma a netreba na to drahé a často pre niektorých ľudí úplne zbytočné kurzy. Dokonca je vedecky dokázané, že keď sa niečo naučíte samy doma, tak si to skôr zapamätá do ďalšieho života ako keby vás to niekto naučil. Čo keby ste to vyskúšali?  Dnes je informačná doba, tak určite nájdete na internete mnoho náučných videí, online kurzov alebo kníh ohľadom excelu.