Dajte zbohom kŕčovým žilám

Medzi mnohé ochorenia, ktorými bežne trpí časť našej populácie patria aj kŕčové žily. Určite ste sa s nimi stretli či už z vlastnej skúsenosti alebo ste ich videli u niekoho iného. Ich prejavy sú totiž vidno hneď na prvý pohľad. Ide o zdurené siete žíl zväčša na vašich nohách. Tento problém je veľmi nepríjemný nielen z estetického hľadiska, no býva často aj veľmi bolestivý a v prípade zlej liečby kŕčových žíl môžu mať pre ľudské zdravie fatálne následky.

jogging-gd03cfbb09_1920

Kŕčové žily je porucha ciev, ktorá spôsobí, že zrazu začne krv v nohách tiecť opačným smerom ako by po správnosti mala. V niektorých prípadoch stačí iba zmeniť životosprávu, prestať nosiť príliš tesné oblečenie či zmeniť niektoré návyky, ako je spôsob sedenia či poloha v spánku. To však vo väčšine prípadov nestačí a musí sa vykonať operácia či iný chirurgický zákrok. Dnes vám ale chceme predstaviť tiež jednu veľmi účinnú metódu na liečbu kŕčových žíl, ktorá sa nazýva perkutánna termokoagulácia http://www.venasum.com/stranky/moznosti-liecby/perkutanna-termokoagulacia.php. Tento zákrok je bezbolestný, vďaka tomu, že lieči iba žilky, a nie ich okolie, čo však na úspešnú liečbu stačí. Ľudia, ktorí si zvolili túto možnosť liečby cítili pri zákroku iba jemné brnenie, čo je v porovnaní s inými metódami naozaj nič.

blood-gd98a074c9_1920

Celý zákrok perkutánnej termokoagulácie trvá od piatich do tridsiatich minút a po tomto zákroku nemusíte ležať doma a čakať na hojenie. Nie, môžete sa s pokojom vrátiť do svojho každodenného života. Jediné čo bude trvať týždeň až dva, bude jemné bezbolestné začervenanie postihnutého miesta, no to môžete pokojne ignorovať.

Tento zákrok je medzi pacientmi veľmi obľúbený, najmä vďaka tomu že nebolí, čo je pre mnohých ľudí veľmi významný faktor. Ak aj vás trápia kŕčové žily a neviete ako ďalej, rozhodne by ste mali zvážiť tento zákrok. Môžete dať kŕčovým žilám bezbolestne zbohom a vás život bude omnoho krajší!