Rozbehnite podnikanie s ready made

Začať s podnikaním nie je jednoduché, to vie každý laik a ešte lepšie to poznajú tí, čo už s tým majú vlastné skúsenosti. Ale tá snaha, investované peniaze a čas niekedy skutočne stoja za to, hoci tie pozitívne výsledky a reálne zisky môžu byť viditeľné povedzme až za pár rokov. V podnikaní je dôležité vidieť nejakú konkrétnu príležitosť, tejto sa chytiť a následne ju rozvíjať tým, že v danom odvetví budeme verejnosti ponúkať produkty a služby, po ktorých bude dostatočný dopyt. Potom je to samozrejme aj o propagácii, reklame a marketingu a v neposlednom rade o tom, aby s tým predávaným boli zákazníci spokojní.

pero, tablet, notes

Ako ale zaznelo, na začiatku je potrebné zbadať príležitosť a na tejto začať stavať. A niektoré príležitosti si pýtajú pomerne rýchly zásah, respektíve pre nádejného podnikateľa je vhodné stavať na tejto príležitosti v ten správny čas. Skomplikovať to ale môžu byrokratické, úradné a administratívne postupy, ktoré za normálnych okolností trvajú strašne dlho. Už len ten fakt, že podnikateľ k svojej činnosti potrebuje nejakú firmu a túto zapísať do obchodného registra.

To býva spravidla dlhšie a komplikovanejšie, než by sa zdalo. Pri zápise je potrebné evidovať mnohé náležitosti, takisto je potrebné zaregistrovať túto firmu na daňovom úrade, v prípade s.r.o. tiež splatiť základné imanie.

podnikateľ, oblečenie

Práve preto poskytuje veľkú výhodu predaj firmy platca dph. Kúpa už existujúcej spoločnosti, ktorá má tieto náležitosti vybavené, je zapísaná v obchodnom registri, má splatené základné imanie a je tiež registrovaná pre DPH, skrátka je pripravená na okamžité rozbehnutie podnikania. Práve preto sa týmto hotovým firmám na predaj odborne vraví „ready made“.

  • Tie sa následne rozdeľujú podľa toho, či za sebou mali podnikateľskú históriu, alebo či sú naopak bez histórie a teda vytvorené čisto len za účelom predaja.