Na jar v koženke

Tí, čo žijú v strednom klimatickom pásme vedia o neduhoch, ktoré trápia obyvateľov. Každé ročné obdobie je nevyspytateľné, no nijaké až tak ako jar. Okrem tepla, ktoré so sebou nesie je v kurze aj dážď, fujavica a zmeny počasia. Vtedy treba mať na sebe nie len oblečenie, ktoré bude dobre vyzerať, ale aj plniť svoju funkciu na sto percent. Jedným z takýchto kúskov je kožená bunda. Ak ju ešte nemáte, mali by ste sa vybrať do obchodu čím skôr. Už teraz totiž dostávajú tovar, ktorý bude potrebný na jar. Netreba vymýšľať a oprášiť aj staršiu koženú bundu. Ak je určitej kvality, verte, že nikdy vás vo svojej funkčnosti nesklame.

chlap

Kde všade ju nájdete?
V obchodoch je jedným z tých drahších kúskov. Ak ju nájdete v nákupnom centre a v reťazci obchodov ako Gate alebo New Yorker či Reserved, vedzte, že nejde o takú kvalitu, akú by ste si želali. Bohužiaľ, netreba sa obracať na takéto obchody v zakupovaní kvality, ktorá vydrží niekoľko rokov. Ak si aj kúpite zvršok od nich, počkajte si na zľavy, ktoré zrežú ceny a vy nákup nebudete neskôr ľutovať. Ako teda spoznať kvalitnú koženku? Dajte si poradiť. Pravá koženka by nemala byť syntetická a ani s teoretickou možnosťou ošúchania a odlepenia syntetickej náhrady. Taktiež by mala mať univerzálny strih. Žiadne módne výstrelky, ktoré by sa časom mohli zmeniť na gýč, alebo by sklamali v oblasti praktickosti.

dívka

Ako ju nosiť?
Ak si predstavujete, že tento kus oblečenia sa nachádza len v  šatníku motorkárov, potom ste sa celý čas pozerali na zlé strihy. Vždy investujte do koženky zo špecializovaného obchodu. Nebude to síce najmenšia čiastka, no určite investícia do budúcna. Ak si vyberiete klasickú čiernu, vedzte, že ju môžete nosiť všade a s hocičím. Doslova. Ak volíte inú variantu, napríklad hnedú či sivú, budete sa musieť uspokojiť so záveskom. Farebne doladené doplnky, či celé outfity vás určite potrápia, no výsledok vždy stojí za to. Hlavne to neprekombinujte a radšej stavte na jednoduchosť. Ak chcete oživiť podľa vás nudnú alebo starú koženku, skúste ju ozvláštniť pestrofarebnou šatkou.