Ľahšie učenie

Potrebujete mnoho informácií naraz rýchlo vpratať do vašej hlavy. Čím viac sa však pokúšate, tým to ide horšie. V prvom rade by bolo vhodné nenechávať si všetko na poslednú chvíľu, a venovať sa učeniu pravidelne. Občas sa však každý ocitne v takejto situácii. Ako sa teda lepšie sústrediť a zamerať na učenie?
Máme tu pre vás niekoľko tipov.

myšlenka

  1. Vhodné miesto

Výber správneho prostredia je naozaj dôležitý. Musíte si nájsť miesto niekde, kde vás nebude nič rozptyľovať. Najvhodnejšie je odstrániť z vašej blízkosti všetky elektronické pomôcky, ktoré môžu lákať vašu pozornosť. A ak sa už toto vykonať nedá, aspoň na tú chvíľu, kedy sa venujete učeniu, sa skúste odpojiť od internetového pripojenia.
S týmto však aj súvisí poloha, v ktorej sa nachádzame, keď sa učíme. Niekomu vyhovuje poloha ležmo, alebo v sede. Niektorí sa však radi pri vzdelávaní prechádzajú.

  1. Farby

Vedecké výskumy dokázali, že farebné samolepiace papieriky, zvýrazňovače alebo akékoľvek obrázky zvyšujú schopnosť vziať si toho z učiva viac. Teda zapamätať si viacero informácií. Preto sa v tejto dobe už v školstve začínajú častejšie využívať interaktívne tabule a dataprojektory, aby žiaci poznatky, ktoré sa naučia, videli aj na vlastné oči.

  1. Odmena/motivácia

Ešte pred tým, ako sa začnete učiť, si stanovte určitú odmenu, ktorú si budete môcť vziať ak sa naučíte to, čo sa naučiť máte. Keď budeme skutočne motivovaní, budeme pracovať usilovnejšie, efektívnejšie a rýchlejšie.

studium

  1. Jedlo

Existuje niekoľko potravín, ktoré podporujú pamäť, a zvyšujú jej výkon. Stačí si len na internete zoznam týchto potravín vyhľadať a následne si ich pripísať na nákupný zoznam. Môžu to byť napríklad čučoriedky, figy, vlašské orechy, alebo tmavá horká čokoláda. Tiež je vhodné do svojho jedálničku zahrnúť v tomto období viac karfiolu, brokolice, rýb, tuniaka, alebo aj avokádo.
Držím vám palce!