Kde bude spať moje dieťa?


Bábätká sa okrem toho, že sú celé sladké, voňavé a na zjedenie vyznačujú aj tým, že sú absolútne nepredvídateľné, tajomné a celkom trvá, kým sa s rodičmi dostanú na jednu vlnu. Niekedy sa to udeje skôr, inokedy neskôr. Počas tohto času sa však neustále menia a spravidla každý deň je iný, hoci rovnaký. Často sa tiež stane, že to, čo zabralo včera, dnes naopak, vyvolalo ešte väčší plač.

miminko

Pôrod, šestonedelie, kojenie a spánok náš každodenný…

Tých tém je skutočne viac, než dosť. Pred pôrodom Vás každý, hoci oprávnene, straší tým, aký ťažký pôrod je a čo všetko môže nastať. Potom nemocnica a všetko okolo toho. Keď už prídete domov a prekonáte nástrahy kojenia, či hormonálne výbuchy počas šesť nedelia, ešte vždy je tu spánok, alebo prebdené noci. Podľa toho, čo preferuje Váš malý uzlík šťastia. Ak tápate a každá noc je iná, poprípade naozaj prebdená a na niekoľko hodinový spánok Vám z nejasných príčin neostáva čas, prichádzajú rady. Tie najrôznejšie a od každého (aj od toho, čo vlastného potomka ešte nemá).

nožičky

Spánok áno, ale kde?

Jedna vec je spiaci drobček, druhá je ale kde spinká. U Vás? Medzi Vami? Vo svojej postieľke? Vo vlastnej izbe? Neexistuje návod, kedy presne musíte Vaše dieťa premiestniť do vlastnej izby. Ak sa neviete rozhodnúť, či presun do vlastnej izby chcete urobiť postupne a s možnosťou, že Vaše dieťa ešte zopár rokov bude spávať pri Vás, prečítajte si, ktorý Vám môže pomôcť pri hľadaní tej správnej cesty.
Spánok dieťaťa podľa veku je síce jedna vec, ale realita často druhá. Tak, ako niektoré majú problémy vôbec vydržať spať pár hodín v kuse, iným zas nejde spať samým v izbe. Na všetko existujú rôzne metódy, avšak nie na všetky deti zaberajú. Niekde pomôže len trpezlivosť a dať čas dieťaťu, kým sa samo rozhodne. To, či preferujete prirodzenú cestu, alebo ich chcete trošku postrčiť, je len na Vás.