DIY alebo urob si sám

Je jasné, že je jednoduchšie veci kúpiť hotové. Prísť do obchodu alebo si zapnúť internet, vybrať si z často prehnane bohatej ponuky a zaplatiť. Nestojí to skoro žiadnu námahu, často ani čas, akurát sa na to míňajú peniaze. Pre väčšinu ľudí to je nie len prirodzené, ale aj jediný spôsob, ktorý pre nich existuje. Len málokomu napadne, že nie všetko je nutné kúpiť a že sú veci, ktoré si môžeme vyrobiť sami. Je to síce časovo náročnejšie, chce to energiu a trochu šikovnosti, výsledok však stojí za. To, čo si vyrobíme sami, je zvyčajne poctivé a kvalitné, vieme z čoho sme to vyrobili a hlavne, vieme, že sme to urobili my.

háčkování

Poznám nejedného človeka, ktorý o sebe tvrdil, že je na tieto veci nemožný. Že svojim rukami nedokáže vyrobiť naozaj nič a že by ho to ani nebavilo. Potom to však vyskúšal a zistil, že je na to vlastne celkom talentovaný a čo viac, že ho to baví a zaujíma. Môžete objaviť mnoho skrytých talentov, nájsť si nové záujmy a vďaka novým záujmom zase spoznať nových ľudí.

Ďalšou výhodou je, že už nikdy nebudete musieť byť bezradní, čo dáte svojmu blízkemu na narodeniny alebo Vianoce. Vždy, keď budete bezradní, budete môcť s pomocou návodu alebo inšpirácie vyrobiť úplne sami. Originál, ktorý spoľahlivo nikto iný vlastniť nebude. Tiež je takmer úplne zaručené, že to dotyčného obdarovaného veľmi poteší. Darčeky, ktoré sme vyrobili my sami totiž majú väčšiu hodnotu ako tie kúpené. Vždy obdarovanému pripomenú koľko času a snahy ste kvôli nemu do toho investovali.

nářadí

Je super, že žijeme v dobe, kde je dostupné takmer všetko a všetkým. Na druhej strane je veľmi dobré aj to, že máme možnosti a prostriedky na to, aby sme niečo vyrobili my sami. Aj napriek tomu, že môžeme mať na začiatku pocit, že to nie je nič pre nás, za vyskúšanie nič nedáme. Môžeme len získať novú záľubu. Verte mi, radosť z toho, keď niečo vyrobíte je často väčšia, než z toho čo si hotové kúpite.