3 piliere, ktoré nesmú chýbať v modernom dome

1.  Tesniace okno z kvalitného materiálu

Okná sú neodmysliteľnou súčasťou každého príbytku. Vďaka nim do našich izieb preniká denné svetlo a máme hneď lepšiu náladu. Lenže čo ak vám úsmev zamrzne, keď okná, ktoré máte nie sú kvalitné? V takomto prípade je dôležité urobiť razantné kroky. Alfou a omegou kvalitného okna je jeho dobrá tesniaca schopnosť. V súčasnosti čoraz častejšie prebieha nahradzovanie starších okien kvalitnejšími plastovými oknami. V prípade, že zvažujete výmenu okien, určite neváhajte. Nechcete snáď, aby vám z vášho domu unikalo teplo a vnikala zima. Investíciu do kvalitných plastových okien s dobrými tesniacimi vlastnosťami určite nebudete ľutovať.

interiér

2. Tepelné zdroje

Teplo vo vašom dome alebo byte úzko súvisí s prvým bodom, pretože vďaka kvalitným oknám vám z domácnosti nebude unikať teplo. Okrem okien zohráva dôležitú funkciu pri udržiavaní tepla v domácnosti aj problematika vykurovania. K vhodným alternatívam môžeme zaradiť krbovú vložku. Najdôležitejšou funkciou krbovej zložky je to, že má schopnosť rozprúdiť teplo po celom interiéri a to nie iba na pár minút, pretože v tomto prípade môžeme hovoriť o hodinách. Ďalším pozitívom krbových vložiek je okrem iného aj to, že palivo, ktoré sa stará o to, aby sa v interiéri rozmáhalo teplo je ekologické.

dveře

3. Nezabudnite na vašu bezpečnosť

Ak sa rozhodnete využiť rozvody, ktoré sú teplovzdušné, tak môžete byt spokojní, pretože vďaka teplovzdušným rozvodom môžete vyhriať úplne celú domácnosťa za asistencie tepelného výmenníka je ohrievaná aj voda. Pri použití tepelného výmenníka je vhodné domácnosť vykurovať za pomoci teplovodného rozvodu, ktorý je určený pre radiátor, ale aj pri podlahových kúreniach. Keď sa však rozhodnete vyskúšať túto metódu, tak rátajte s tým, že je z hľadiska technologickej náročnosti zložitejšou metódou.