Začnite na nový rok na novo

Nový rok to nie je iba číslo. Niekedy je to aj nová šanca pre vášho zamestnávateľa konečne ukázať ako a či mu na vás vôbec záleží. V prípade že tomu tak je nemusíte sa ani tento rok obávať aby vám dvihol mzdu v čistom a to nie iba o infláciu. Alebo, kedy je na čase zmeniť prácu?Muž pri práci.jpg
 
Nebudeme si tu klamaťa vyhovárať sa na príjemné pracovné prostredie hoci aj to je dôležité. Stačí jeden blbec a celá pracovná atmosféra ide do hája. Niekedy to ani tak nie je to tom kto to je ale aký kamarátsky vzťah má zo šéfom. Síce sa snaží byť kamarát aj s vami, no keď ide do tuhého, je to on čo nerobí chyby. Je to on čo vám nič také nepovedal. Skrátka, nespráva sa tak iba ku vám ale prečo by ste to mali práve vy trpieť. To že to nevadí vášmu kolegovi, nie je váš problém ale jeho.
 
 
Mzdabýva častokrát jedným z parametrov kedy rozmýšľate či a vôbec sa vyplatí zmeniť prácu. Ale verte že vždy je to o tom že niečo získate a niečo stratíte. Väčšina firiem, aspoň teda tých poctivých zvyšuje mzdu nad reálnu mieru inflácie a nie iba dorovna. To je už samé o sebe znamením že ak to vo vašej firme tak nieje treba porozmýšlať o zmene.
 
Nech sa páči, dvere sú otvorené. Istotne to poznáte aj vy. Dávajú vám najavo že môžete kedykoľvek odísť. Tu ale pozor. Tak to nieje,. Znamená to že vás môžu kedykoľvek vyhodiť z práce. Vy ak chcete odísť musíte pretrpieť ešte ďalšie 2 mesiace po výpovedi z vašej strany. Bohužiaľ, v súčasnosti neexistuje zákonná možnosť ako odísť z práce dohodov, ináč ako ešte odpracovať ďalšie mesiace pre niekoho kto vám to za ten čas zrejme riadne spočíta.Pracovník v sklade.jpg
 
 
Kariérny postup, pravidelné zvyšovanie mzdy, 13 a 14 plat, školenia a rôzne iné benefity. No skrátka pri čítaní ponúk práce máte pocit že sa mení iba názov a sídlo spoločnosti a všetko ostatné ostáva po starom. Pardon zabudli sme, mení sa aj pracovná pozícia, ale to je celé. Ale vy ste už už cez 2 roky a akosi nič. Ak by ste si každý mesiac odložili jeden stravný lístok, je to stále viac ako všetky tie bonusy a 13 platy dokopy. Skrátka chcete rásť nielen na papieri.