Začiatok podnikania ?

Ak nemáte znalosti s  vykonávaním samostatnej zárobkovej činnosti, hlavu hore, pretože stále nie je nič stratené. Môžete sa pustiť do všetkého, čo vás nadchne.

Je veľa spôsobov, ktoré vám môžu pomôcť so štartom.  Napríklad kurzy, do ktorých je potrebné investovať a taktiež školenia, na ktoré sa musíte psychicky pripravovať. V každom prípade vás obe možnosti nakopnú.
kalkulačka.jpg

Niektoré veci sú veľmi ľahké a zábavné, no niektoré až priam nudné akým je napríklad vedenie účtov. Nie je to len o tom, že vás to baví. Občas musíte prekusnúť všetko zlé a robiť aj veci, ktoré vás nebavia. 

Môj názor je, že človek, ktorý sa snaží nájsť v biznise svoje hobby, rýchlo skončí. Jednoducho sa neprenesie aj cez zlé situácie. Naopak človek, ktorý si ide stále za svojim a je vytrvalý, dosiahne čo chce a zodpovednosť si zoberie na svoje plecia.

Na začiatku by ste mali zhodnotiť riziká a taktiež si aj určiť svoje prednosti.

Potrebné je zistiť správny systém, pretože postup k dosiahnutiu zľahčuje , ale všetko je o človeku.  Keď sa zameriate na výsledky a idete poctivo za nimi, v tom prípade je možné, že dosiahnete svoj cieľ.
obchodní dohoda.jpg
Náš zákazník, náš pán

Dôležité je, aby ste sa dívali vždy na to, čo chce zákazník, prípadne trh.Nezakladajte si všetko len na svojich záujmoch, čo sa páči vám. Peniaze nedostanete z toho, čo chcete vy, ale z toho, čo chcú vaši zákazníci.

Pár užitočných rád

  • Informujte sa o trhu
  • Dôkladne si preštudujte všetky povinnosti podnikateľa
  • Premyslite si meno obchodu
  • Zapíšte sa do registra obchodu
  • Sociálne a zdravotné odvody

Odvody začiatočníkov
To, aké vysoké odvody bude platiť závisí od toho, či živnosť realizoval aj v minulosti, športoval alebo sa venoval umeleckej aktivite. Berie sa ohľad aj na to, aké činnosti aktuálne vykonáva živnostník (či pracuje alebo začal s podnikaním popri štúdiu).