Typy LED RGB ovládačov

Doba, v ktorej žijeme prináša so sebou množstvo významných výhod. Život je nielen jednoduchší, no zároveň nám moderná doba prináša aj vynálezy skrášľujúce naše okolie, majú teda i estetickú funkciu. Jednou z veľkých zmien, ktoré nám posledné desiatky rokov priniesli sú aj LED žiarovky. Nielen že sú omnoho šetrnejšie k životnému prostrediu ako klasické žiarovky, taktiež sú cenovo výhodnejšie, krajšie a ponúkajú dlhšiu životnosť. Okrem LED žiaroviek sa však z LED svetielok vyrábajú aj RGB led pásy, ktoré sa stali veľmi populárne najmä posledné roky. Ide o osvetlenie, ktoré je farebné, teda si môžete vybrať každý de inú farbu svojho osvetlenia a nemusíte kupovať viacero žiaroviek.

4790-2_led-ovladac-rgb-ir44b

K týmto led pásikom je vždy aj ovládač, ktorého úlohou je prepínať medzi farbami, medzi rôznymi efektmi a samozrejme vypínanie a zapínanie led pásiku. A tu sa dostávame k veľmi dôležitej otázke, ako si vybrať pásiky podľa ovládačov? Aký je rozdiel medzi dvomi hlavnými typmi týchto malých ovládačov, čo je ich výhodou či naopak nevýhodou? Ak ste si už pozerali led pásy, určite ste natrafili na dva typy ovládačov, RF a IR ovládač. Povieme si hlavný rozdiel medzi LED RGB ledprodukt.sk.

LED-RGB-ovládač-24-funkcií-IR-prijímač-1

V skratke, ak by ste si kúpili RF ovládač, ide o taký čo pracuje s rádiovým žiarením. Pri RF nemusí mať priamy dosah prijímač, čiže je výhodný ak máte umiestnené led pásiky pod posteľou či za zrkadlom. Toto zariadenie pracuje pomocou svoriek, naopak u IR ovládačov nenájdeme svorky, ale čidlo. Tu musí byť prijímač viditeľný a nemôže ho nič zakrývať. IR ovládač je vlastne skratka pre infračervené žiarenie, a teda funguje na jeho princípe. Najnovšie led žiarovky a už spomínané pásy z nich sú na RF ovládač, keďže ten patrí k tým najnovším vynálezom.

Ste aj vy fanúšikom novodobých vynálezov a chcete si doslova spestriť vaše bývanie? Rozhodne by ste mali skúsiť práve RGB LED pásiky.