Strieborné náušnice

Pri strieborných šperkoch už dávno neplatí, že ich nosili iba tí bohatí, dnes sú dostupné takmer pre kohokoľvek. Či už hovoríme o náhrdelníkoch, náramkoch, prsteňoch alebo náušniciach, každý strieborný šperk je skvelým doplnkom na každodenné nosenie alebo oživenie outfitu. Strieborné šperky sú vhodné nie len pre ženy, ale aj pre mužov a deti. Sú taktiež skvelým darom k sviatku, narodeninám alebo na Vianoce. Pre ženy sa dajú kúpiť pomerne lacné strieborné náušnice, napríklad ako darček na sviatok sv. Valentína alebo pre dievčatká ako dar ku krstu od krstných rodičov.

strieborné šperky

Vďaka prijateľným cenám strieborných šperkov sa ich obľúbenosť neustále zvyšuje a spolu so zlatými šperkami zostávajú najviac predávanými stálicami v klenotníctvach už niekoľko storočí. Pri striebre a strieborných šperkoch by ste však mali dávať pozor na pár vecí. Prvou dôležitou vecou je to, že ak si ich dáte dole, odložiť by ste ich nemali len tak hocikam, ale do šperkovnice, aby boli chránené voči prachu a nečistotám. Keďže striebro je kov, ktorý oxiduje, nemali by ste ho dávať do kontaktu s vodou. To znamená, že pred sprchovaním a kúpaním by ste si strieborné šperky mali dať vždy dole, rovnako to platí aj pri kúpaní v bazéne (najmä v chlórovej vode), v mori a termálnych prameňoch (ak voda obsahuje nejaké minerálne látky tie tiež striebru škodia).

strieborné náušnice

Okrem vody je dôležité, aby sa šperky zo striebra nedostávali ani do kontaktu s kozmetickými prípravkami, ako sú voňavky, parfum, krémy, telové spreje, laky na vlasy a iné. Zvýšený pozor treba dávať hlavne vtedy, keď na striebornom šperku nachádzajú aj iné prvky, napríklad vo forme drahých kameňov, krištáľov alebo minerálov. Šperky môžu pri nesprávnom zachádzaní s nimi očernieť, avšak predísť tomu sa dá pomocou ródiovej vrstvy, ktorú väčšina strieborných šperkov má. Táto vrstva by mala šperk ochraňovať pred očernením a taktiež aj v prípade, ak sa náhodou dostane do kontaktu s vodou.