Aké okná si vybrať

Práve kvôli dennému svetlu sa začali využívať veľkoplošné okná. Veľké okná na novostavbách sú moderné a pôsobia luxusne. Typickým riešením je presvetlená stena s východom na terasu. Častokrát si ľudia ani neuvedomujú, aké dôležité je vybrať vhodné okná. Práve kvôli veľkej ploche, musíte starostlivo dbať na materiál, z ktorého dáte okná robiť. Najvhodnejšou alternatívou je hliník. Vzhľadom na nízku hmotnosť hliníka, sú aj veľké objemné posuvné dvere ľahko otvárateľné.

Hliníkové okná

Dizajn.

Hliníkové okná svojim minimalistickým rámom veľmi rýchlo zapadnú do moderného interiéru. Získate tak maximálnu presklenú plochu pre čo najväčší výhľad. Neutrálna šedá farba zapadne ku každému vybaveniu. Povrch sa veľmi ľahko čistí.

Kvalita.

Hliník sa kvalitou ani nedá porovnať s plastom. Má výborné izolačné a tesniace vlastnosti. Aj napriek úzkemu profilu, nemusíte sa báť úniku tepla. Nemusíte sa báť ani hlučnosti zvonku. Preto sú vhodné na obytné izby v blízkosti hlavných ciest.

Bezpečnosť.

Aj napriek minimalistickému vzhľadu sa môže zdať, že v prípade najmä prízemných stavieb, hliníkové okná nie sú bezpečné. Opak je však pravdou. Hliník je jeden z najbezpečnejších materiálov a na bezpečné moderné okná je viac než vhodný.

Hliníkové okná

Cena.

V porovnaní s plastovými či drevenými oknami, cena za hliníkové okná https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/ je o niečo vyššia. A to najmä pre modernejšie prevedenie, vysokú bezpečnosť a luxusný dizajn. Tieto okná majú tiež dlhú záruku. Ich kvalita je niekoľkonásobne vyššia a preto investíciu v podobe hliníkových okien nebudete ľutovať. Pokiaľ túžite po hliníkových oknách, ale váš rozpočet jednoducho nie je dostatočne veľký, na výber máte tiež kombináciu dvoch materiálov. Hliník v kombinácií s drevom vychádza podstatne lacnejšie, pričom okná si stále zachovajú dobré vlastnosti hliníka.