Kolaudácia s energetickým certifikátom

Neviete si predstaviť život zavretý v byte a potrebujete súkromie a priestor vo vlastnom dome? Väčšiu skupinu tvoria práve obyvatelia domov. Množstvo ľudí túži po vlastnom dome so záhradou. Či už veľký alebo malý. A v dnešnej dobe sú ceny obidvoch typov nehnuteľností takmer porovnateľné. Preto môžeme vidieť veľké množstvo novostavieb po celom Slovensku. Ceny materiálov, pracovníkov a ďalších potrebných úkonov pri stavbe domu išli prudko nahor a neušetríte ani na technológiách použitých na vykurovanie domácnosti či ohrev vody.

energetický certifikát

Na spotrebu energií v novostavbách je nová legislatíva, ktorá káže dosiahnuť najvyššiu energetickú triedu A0. Pre niekoho je to možno nedosiahnuteľné, no najnovšie technológie vám takúto nízku triedu pomôžu dosiahnuť. Nemusíte v tom hľadať len nevýhody. V konečnom dôsledku sú prvotné investície vyššie, ale úsporu uvidíte každý mesiac. Zatiaľ čo v starých domoch či bytoch sú mesačné náklady často krát vyššie ako 200 Eur, v takejto úspornej novostavbe použitím tepelného čerpadla či vzduchotechniky môžete znížiť mesačné náklady aj na polovicu. A za pár rokov sa vám tak vráti aj počiatočná vyššia investícia. Rozdiel v nákladoch je pri použití zastaralej a novej nízkoenergetickej technológie skutočne poznateľný.

energetický certifikát

Pokiaľ vás kolaudácia novostavby ešte len čaká, nemáte v podstate ani na výber. Pri kolaudácii musíte predložiť energetický certifikát, ktorý dokazuje energetickú triedu najvyššie A0. Kde získate energetický certifikát? Energetický certifikát ku kolaudácii musia vyhotoviť odborníci. Na certifikaciabudovy.sk nájdete možnosť vypracovať energetický certifikát pre vašu nehnuteľnosť. Odborníci používajú kvalitné termo kamery a príslušenstvo, vďaka ktorému vám vyhotovia kvalitný energetický certifikát nehnuteľnosti. Navštívte aj vy stránku certifikaciabudovy.sk a dozviete sa o energetickom certifikáte pre novostavbu či staršiu nehnuteľnosť viac.